Oud-Beijerland është një komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 19.61 km² dhe popullsi 23564 banorë[1]. Oud-Beijerland është kryeqendra e komunës.

Oud-Beijerland
Flamuri i Oud-Beijerland
Stema zyrtare e Oud-Beijerland
Popullsia
 • Gjithsej23.564
Faqja zyrtarewww.oud-beijerland.nl

Referime Redakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme Redakto