Oudewater është një komunë në provincën UtrechtHolandë me sipërfaqe 40.16 km² dhe popullsi 9835 banorë[1]. Oudewater është kryeqendra e komunës.

Oudewater
Oudewater 127.jpg
Flamuri i Oudewater
Stema zyrtare e Oudewater
Popullsia
 • Gjithsej9.835
Faqja zyrtarewww.oudewater.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Provinca Utrecht