Marko Poci
Të dhënat personale
Emri i plotëMarko Poci
Data e lindjes (1991-09-16) 16 Shtator 1991 (29 vjeç)
Vendi i lindjesTiranë, Albania
Gjatësia1,80 m (5 ft 11 in)
PozicioniForward
Informacionet për klubin
Klubi aktual[ KF Tirana]]
Numri17
Karriera në rini
2005–2009Tirana
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2009–2011Tirana16(7)
2011–2012 Tirana21(12)
2013–2014Tirana17(14)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Marko Poci (born 16 September 1991 in Sarandë) is an Albanian footballer who plays for Tirane in Albanian Superliga as a forward.[1]

Club careerRedakto

TiranaRedakto

HonoursRedakto

ClubRedakto

KF Tirana[1]

ReferencesRedakto

  1. ^ a b Gabim referencash: Etiketë <ref> e pavlefshme; asnjë tekst nuk u dha për refs e quajtura Soccerway