Hatake ishte përdorues, redaktor, vandalist në SQwiki, i bllokuar më 22 janar për shkak të shkeljes së vendimeve të Kuvendit.

ÇorapekukullatRedakto

Pas bllokimit të tij, Hatake filloi të krijojë çorapekukulla të njëpasnjëshme, si shenjë rebelimi ndaj bllokimit. Disa nga çorapekukullat e krijuara, zbuluara dhe bllokuara janë:

 1. Fukungusername
 2. Joana Poci
 3. Bibëri
 4. Përralla
 5. Hormova
 6. Flladitja
 7. Ch'hilli
 8. Fapaf
 9. Almustafà
 10. Llazgo
 11. Qiqrra
 12. Milonjë
 13. GjonBdeku
 14. Dedalia
 15. Zaganjori
 16. Zall-herr
 17. Barnabë Trohasi
 18. Babalja
 19. Lludha
 20. Sallgame
 21. SANDRIILERA
 22. serasqeri
 23. Iskenderije
 24. Tunxhi

Çorape të pabllokuaraRedakto

Një brengë e vazhdueshme për Wikipedinë janë çorapet e pabllokuara të përdoruesit vandalist Hatake.

 1. GrepfrutAroma[1]

FukingusernameRedakto

Është sock jetëshkurtër i Hatakes, i krijuar në ENwiki më 11 dhjetor 2017. Llogaria në SQwiki u krijua më 14 dhjetor 2017 (ora 22:18) dhe u bllokua më 18 dhjetor 2017 (4 ditë, 90 redaktime)[2]

Dy ditë para bllokimit në SQwiki për shkak të zbulimit si sockpuppet, më 16 dhjetor 2017, u bllokua në Wikipedinë turke, shkaku i emrit që ishte në kundërshtim me rregullat e Wikipedisë.[3]Më 25 janar mori një hard block në Enwiki për shkak të nofkës së papranueshme[4]

Zall-HerrRedakto

Është një nga çorapet më kontraverze të Hatakes, i konfirmuar dy herë si sock.

LludhaRedakto

Një ndër çorapet më jetëgjata të Hatakes.

Etimiologjia e nofkësRedakto

Rrjedh nga fjala Udha, që është nofka e armikut numër 1 të Hatakes.

SallgameRedakto

Adhurues i vemjeve.

GrepfrutAromaRedakto

Është një nga sock-ët më agresivë dhe më jetëgjatë të Hatakes. Thyerjet e rregullave:

 • Sulme Personale per te cilat nuk eshte sanksionuar:1, 2, 3,4,56 7,8,9

BurimetRedakto

 1. ^ https://meta.wikimedia.org/w/index.php?title=Steward_requests/Checkuser&oldid=18934446#GrepfrutAroma@sq.wikipedia
 2. ^ "Block Log: Fukingusername". sq.wikipedia. 18 dhjetor 2017. Marrë më 4 mars 2018. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 3. ^ https://tr.wikipedia.org/w/index.php?title=%C3%96zel:G%C3%BCnl%C3%BCk/block&page=User%3AFukingusername
 4. ^ "Block Log:Fukingusername". en.Wikipedia. 25 janar 2018. Marrë më 4 mars 2018. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

BibliografiaRedakto

Lista zyrtare e corapeve të Hatakes sipas administratorit 1l2l3k