Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesen Albanian eagles. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

 • Përmbajuni temës!
 • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
               Lutfi Spahiu
            Hej, bre njerez a e dini?
            Kush ka ken Lutfi Spahia
            Krejt ju do ta njihni
            Masi t'u them nja dy fjale t'arta...
            Ka pas ken nji burre i gjate
            Me mustek e me shtat t'larte
            Ka ken nji burre besnik
            Qi prej lufte kurre s'ka ik
            Balle nalte ai luftoi
            Dhe burrnisht Lumen perfaqsoi
            Jo me arme, e force, e dhune
            Po me men, me fjale, e pune
            Ky Lutfia burre zamani
            U ka dredh dhe Serp dushmani
            Se n'at Prizren ai ka shkue
            Dhe nji fjale e ka cue:
            "Ta bashkojme ket Shqipni
            Me Kosove ta bajm nji"
            Se ka ken nji geg' me men
            Iu ka ndi zani n;Kuvend
            Lindun, rritun n'Kolesjan
            Per ket ven jeten ka dhane.
            Per ket ven ai eshte tretun 
            Per ket ven kockat si kan mbetun.
            U mundue sa qe gjalle
            Per me pa kombin bashke kish mall
            Masnej si s'muni me e bashkue
            Per mos me u vra u largue.
            Arratisun me shpirt t'vrame
            La familjen per nji komb t'tane
            UDB iu ka ngjite mas veti
            Per mos me e lan t'gjalle ket t'shkretin
            I kan cu ata nji grue
            Edhe kjo e ka helmue
            Nji amanet t'funit ka pas
            Djalin ka dash me e lan mas
            Ka dash i shkreti me e pa
            At kolopuc t'vogel si la...
            Pra shqiptar kudo qi t'rroni
            Lutfi Spahine mos e harroni
            Se u dergj, u tret, u tha
            Per ket komb t'bashkuem me e pa....