Paüls

komunë në Spanjë


Paüls është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Ebre, të provincës Tarragona, në Katalonia. Paüls ka 613 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 43.84 km2.

Paüls
Komunë
Vendndodhja
Paüls is located in Spanjë
Paüls
Paüls

Koordinatat: 40°55′27″V 0°24′1″L / 40.92417°V 0.40028°L / 40.92417; 0.40028

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Baix Ebre
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 43.84 km2
Lartësia 378 m (m.n.d.)
Popullsia 613 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43102
Koordinatat 40° 55′ 27″ Veri

0° 24′ 1″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Paüls – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale