Pacaj është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë. Pacaj është një fshat i vogel, i cili gjendet afer fshatit Dobrosh, të komunes së Gjakoves, dhe fshatit, Junik. Pacaj është në fshat shum i bukur, me pyjet dhe gjelberimet që bëjn se ky vend është shum i mrekullushem. Jeta në Pacaj është ajo që enderron gjdo njeri, sidomos ata që banojn në rajone urbane, apo në qytet të zhvilluara ekonomikisht. Ky fshat ofron një qetsi të jashtzakonshme, dhe jeta duket shum më e leht, më e qet, më normale. Në ket vend çdo njeri mund ta gjen qetsin e endërrave të veta.

Pacaj
Fshat
Vendndodhja
Pacaj is located in Kosova
Pacaj
Pacaj
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 26′ 41″ Veri

20° 19′ 12″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto