Papa Kokoni ( l. , - v. 21 shtator 687, ) ishte papa i 83 i Kishës Katolike.[1] Shërbeu si papë që nga zgjedhja e tij më dhe deri më 21 shtator 687. Paraardhës i tij ishte papa Gjoni V, ndërsa pasardhësi papa Serxhio I.

Papa Kokoni
Konon.jpg
papa i 83 i Kishës Katolike
Shenjtërimi 21 tetor 686
Fundi papatit 21 shtator 687
Paraardhësi papa Gjoni V
Pasardhësi papa Serxhio I
Vdekja 21 shtator 687
Varrimi Bazilika e Shën Pjetrit

Shiko edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

ReferimeRedakto

  1. ^ * Stampa:En {{{emri}}} - Enciklopedia katolike e papëve
Tituj të Kishës katolike
Parardhësi 
papa Gjoni V
Papë
21 shtator 687
Pasardhësi 
papa Serxhio I