Partneriteti lindor është një marrëveshje asocimi që Bashkimi Evropian ka përfunduar me Armenia, Azerbajxhani, Gjeorgjia, Moldavia, Ukraina dhe Bjellorusia. Samiti u themelua më 7 maj 2009, në Pragë.

Partneriteti lindor

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Eastern Partnership – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale