Passanant i Belltall

komunë në Spanjë

Passanant i Belltall është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Conca de Barberà, të provincës Tarragona, në Katalonia. Passanant i Belltall ka 168 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 27.4 km2.

Passanant i Belltall
Flamuri i Passanant i Belltall
Stema zyrtare e Passanant i Belltall
Popullsia
 • Gjithsej168
Emri i banorëvePassanantí
Faqja zyrtarewww.passanantibelltall.cat

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto