Patton Peter Oswalt lindi më 1969. Është një aktor dhe komedian amerikan.

Patton Oswalt
Patton Oswalt by Gage Skidmore 3 (cropped).jpg
Oswalt, 2017
Informacione personale
Vendlindja Portsmouth, Virginia, SHBA

3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.