Pendaku

fshat në Maqedoni
Pendaku
Fshat
Vendndodhja
Pendaku is located in Maqedonia e Veriut
Pendaku
Pendaku
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Verilindor
Komuna Kratovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 678 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Prefiksi (+389) 031
Targa KU
Koordinatat 42° 07′ 32″ Veri

22° 00′ 56″ Lindje

Popullsia 45 banorë (2002)