Pestovë është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë.

Pestovë
Fshat
Vendndodhja
Pestovë is located in Kosova
Pestovë
Pestovë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 517 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 47′ 3″ Veri

21° 0′ 3″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto