Polanco, Cantabria

komunë në SpanjëPolanco është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Besaya Valley, të provincës Cantabria, në Cantabria. Polanco ka 5585 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 17.55 km2.

Polanco
Komunë
Vendndodhja
Polanco is located in Spanjë
Polanco
Polanco

Koordinatat: 43°23′9″V 4°0′54″P / 43.38583°V 4.01500°P / 43.38583; -4.01500

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Besaya Valley
Kryetari i Bashkisë Julio Cabrero Carral
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.55 km2
Lartësia 50 m (m.n.d.)
Popullsia 5585 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 43° 23′ 9″ Veri

4° 0′ 54″ Perëndim

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto