Popeta

fshat në Maqedoni
Popeta
Fshat
Vendndodhja
Popeta is located in Maqedonia e Veriut
Popeta
Popeta
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Lindor
Komuna Dellçevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni lindor
Lartësia 690 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2320
Prefiksi (+389) 033
Targa KO
Koordinatat 41° 59′ 59″ Veri

22° 45′ 51″ Lindje

Popullsia 194 banorë (2002)