Pozoblanco

komunë në Spanjë

Pozoblanco është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Los Pedroches, të provincës Córdoba, në Andalusia. Pozoblanco ka 17796 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 329.92 km2.

Pozoblanco
Pozoblanco Bashkia.
Pozoblanco Bashkia.
Stema zyrtare e Pozoblanco
Pozoblanco-mapa.png
Popullsia
 • Gjithsej17.796
Emri i banorëveTarugos or Pozoalbenses
Faqja zyrtarewww.pozoblanco.es

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto