Prats de Lluçanès

komunë në Spanjë

Prats de Lluçanès është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Osona, të provincës Barcelona, në Katalonia. Prats de Lluçanès ka 2709 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 13.8 km2.

Prats de Lluçanès
Stema zyrtare e Prats de Lluçanès
Popullsia
 • Gjithsej2.709
Emri i banorëvePradenc, pradenca

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto