Prelluzhë është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë.

Prelluzhë
Fshat
noform
Vendndodhja
Prelluzhë is located in Kosova
Prelluzhë
Prelluzhë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 516 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 43′ 58″ Veri

21° 1′ 32″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto