Raalte është një komunë në provincën OverijsselHolandë me sipërfaqe 172.31 km² dhe popullsi 36791 banorë[1]. Raalte është kryeqendra e komunës.

Raalte
Flamuri i Raalte
Stema zyrtare e Raalte
Popullsia
 • Gjithsej36.791
Faqja zyrtarewww.raalte.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Provinca Overijssel