Radøy është një komunëqarkun Hordaland, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 112 km² dhe popullsi 4678 banorë[1].

Radøy
Stema zyrtare e Radøy
Popullsia
 • Total4.678
Faqja zyrtarewww.radoy.kommune.no

DemografiaRedakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

  •   Commons: Radøy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtmeRedakto