Rajoni i Mursias

komunitet autonom në Spanjë

Rajoni Murcia (spanjisht: Región de Murcia) është një komunitetet autonomMbretërinë e Spanjës i vendosur në rajonin jug-perëndimor të Evropës.

Rajoni Murcia
Región de Murcia (Spanjisht)
Popullsia
 • Gjithsej1.470.069
{{{postal_code_type}}}
MU
Faqja zyrtareComunidad Autónoma de la Región de Murcia

GjeografiaRedakto

HistoriaRedakto

Ndarjet administrativeRedakto

ProvincatRedakto

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Rajoni Murcia – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale