Rakoc është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë.

Rakoc
Fshat
Vendndodhja
Rakoc is located in Kosova
Rakoc
Rakoc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Dushkajë
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 30′ 0″ Veri

20° 25′ 2″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto