Randobrava

fshat në Kosovë

Randobravë është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Qëndresë.

Randobravë
Qëndresë
Fshat
Vendndodhja
Randobravë is located in Kosova
Randobravë
Randobravë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 356 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 19′ 10″ Veri

20° 40′ 15″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto