Reeuwijk është një qytezë në Bodegraven-Reeuwijk, provinca Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Reeuwijk
Flamuri i Reeuwijk
Stema zyrtare e Reeuwijk

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Reeuwijk – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • website