Reka (Kaçanik)

fshat në Kosovë

Rekë është një vendbanim në komunën e Kaçanikut, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Malisht dhe Malësi.

Rekë
Malësi
Fshat
Vendndodhja
Rekë is located in Kosova
Rekë
Rekë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Kaçanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 552 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 15′ 34″ Veri

21° 12′ 38″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto