Rennebu është një komunëqarkun Sør-Trøndelag, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 948 km² dhe popullsi 2594 banorë[1].

Rennebu
Stema zyrtare e Rennebu
Popullsia
 • Gjithsej2.594
Faqja zyrtarewww.rennebu.kommune.no

Demografia Redakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

Referime Redakto

Projekte të tjera Redakto

  •   Commons: Rennebu – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme Redakto