Sør-Trøndelag është një qarkrajonin TrøndelagNorvegji. Qarku ka një sipërfaqe 18855.76 km² dhe popullsi 297366 banorë[1].

Sør-Trøndelag
Stema zyrtare e Sør-Trøndelag
Popullsia
 • Gjithsej297.366
Faqja zyrtarewww.stfk.no

Referime

Redakto

Projekte të tjera

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto