Ribes de Freser

komunë në Spanjë


Ribes de Freser është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ripollès, të provincës Girona, në Katalonia. Ribes de Freser ka 2001 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 41.88 km2.

Ribes de Freser
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Ribes de Freser is located in Spanjë
Ribes de Freser
Ribes de Freser

Koordinatat: 42°18′34″V 2°10′17″L / 42.30944°V 2.17139°L / 42.30944; 2.17139

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Ripollès
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 41.88 km2
Lartësia 912 m (m.n.d.)
Popullsia 2001 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Ribetà, ribetana
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 18′ 34″ Veri

2° 10′ 17″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto