Ringebu është një komunëqarkun Oppland, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 1248 km² dhe popullsi 4611 banorë[1].

Ringebu
Forkalsrud.jpeg
Stema zyrtare e Ringebu
Popullsia
 • Gjithsej4.611
Faqja zyrtarewww.ringebu.kommune.no

DemografiaRedakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

  •   Commons: Ringebu – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtmeRedakto