Rissa është një komunëqarkun Sør-Trøndelag, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 621 km² dhe popullsi 6384 banorë[1].

Rissa
Rakvag port 2006.jpg
Stema zyrtare e Rissa
Popullsia
 • Gjithsej6.384
Faqja zyrtarewww.rissa.kommune.no

DemografiaRedakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

  •   Commons: Rissa – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtmeRedakto