Robert Paton (185417 shkurt 1905) ka qënë një ish futbollist skocez i cili ka luajtur si sulmues.

Robert Paton
Të dhënat vetjake
Datëlindja1854
VendlindjaBonhill, Skoci
Data e vdekjes17 shkurt 1905
PozicioniSulmues
Senior career*
VitetSkuadraParaqitjet(Golat)
Vale of Leven
Kombëtarja
1879Skocia2(0)
* Senior club appearances and goals counted for the domestic league only

KarrieraRedakto

Lindur në Bonhill, Paton ka luajtur futboll me klubin Vale of Leven, dhe ka zhvilluar dy paraqitje me Skocinë.[1] Ai ishte një nga pjestarët themelues të Vale of Leven.[1]

Jeta personaleRedakto

Vëllai i tij Daniel ka qënë gjithashtu një futbollist.[1]

ReferimeRedakto

  1. ^ a b c Paul Smith (2013). Scotland Who's Who: International Players 1872–2013. Pitch Publishing. fq. 237. {{cite book}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)