Robert Lee Zemeckis ka lindur me 14 Maj të vitit 1951 në Chicago, Illinois, Sh.B.A është regjizor dhe skenarist shumë i njohur Amerikan po ashtu ka qënë dhe politkan në Amerikë.

Robert Zemeckis ne viti 2010

BiografiaRedakto

JetaRedakto

FilmografiaRedakto

Çmimet e FituaraRedakto