Rodney Strasser

futbollist
QSicon in Arbeit.svg Ky artikull apo seksion është jo i plotë ose me cilësi të dobët. Mund të ndihmoni Wikipedian duke e përmirësuar!
Ky artikull duhet të përmirësuar në:  Pa referenca, Pa kategori, Pa lidhje interwiki, Nuk ka strukture te mire, Nuk ka përmbajtje të mjaftueshme--Liridon 1 shtator 2010 11:29 (CEST)

Rodney Strasser (lindur më 30 mars 1990) është futbollist profesionist nga Sierra Leone që momentalisht luan si mesfushor për klubin italianSeria A, A.C. Milan.

Rodney Strasser
Të dhënat personale
Emri i plotëRodney Strasser
Data e lindjes (1990-03-30) 30 Mars 1990 (30 vjeç)
Vendi i lindjesFreetown, Sierra Leone
Gjatësia1,78 m (5 ft 10 in)
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualMilan
Numri14
Karriera në rini
Kallon
2007–2010Milan
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2008–Milan6(1)
2011–2012Lecce (huazim)12(1)
Ekipi kombëtar
2010–Sierra Leone6(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 12 prill 2012.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 23 tetor 2011

KarrieraRedakto

Strasser lindi në Freetown, dhe e filloi karrierën e tij në klubin lokal FC Kallon, përpara se të transferoheshe tek AC Milan në vitin 2007. Straser u vendos në A.C. Milan Primavera dhe fitoi Kupën e Italisë në sezonin 2009-2010 [1][2].

ReferimeRedakto

  1. ^ "Milan 5 - 1 Udinese". legaseriea.it (në italisht). Lega Nazionale Professionisti Serie A. 21 dhjetor 2008. Marrë më 8 janar 2011.
  2. ^ Peter Pedroncelli (21 dhjetor 2008). "Super Milan Destroy Udinese In Six-Goal Thriller". goal.com. Marrë më 28 janar 2010. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)