Rollag është një komunëqarkun Buskerud, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 449 km² dhe popullsi 1495 banorë[1].

Rollag
Stema zyrtare e Rollag
Popullsia
 • Gjithsej1.495
Faqja zyrtarewww.rollag.kommune.no

Demografia Redakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

Referime Redakto

Projekte të tjera Redakto

  •   Commons: Rollag – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme Redakto