Rracaj është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë.

Rracaj
Fshat
Vendndodhja
Rracaj is located in Kosova
Rracaj
Rracaj
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 373 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 25′ 15″ Veri

20° 21′ 0″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto