Rruga e Durrësit është një rrugë kryesore e Tiranës, Shqipëri. Është një nga rrugët më të rëndësishme të Tiranës perëndimore dhe shtrihet në perëndim nga sheshi qendror Skënderbej për disa kilometra deri sa të arrijë në det në veri të Durrësit.[1]

Referime

Redakto
  1. ^ Jeroen van Marle, Alwyn Thomson, Tirana In Your Pocket, p.20

41°19′41″N 19°48′52″E / 41.32806°N 19.81444°E / 41.32806; 19.8144441°19′41″N 19°48′52″E / 41.32806°N 19.81444°E / 41.32806; 19.81444