Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Rucphen (kthjellim).


Rucphen është një komunë në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 64.49 km² dhe popullsi 22489 banorë[1]. Rucphen është kryeqendra e komunës.

Rucphen
Flag of Rucphen
Official seal of Rucphen
Location of Rucphen
Population
 • Total22.489
Websitewww.rucphen.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto