Ryuzo Hiraki

futbollist japonez

Ryuzo Hiraki (7 Tetor 19312 Janar 2009) ishte një ish-futbollist japonez.

Ryuzo Hiraki
Të dhënat personale
Emri i plotëRyuzo Hiraki
Data e lindjesTetor 7, 1931(1931-10-07)
Vendi i lindjesOsaka, Japoni
Data e vdekjesJanar 2, 2009 (77 vjeç)
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1958–1966Furukawa Electric
Ekipi kombëtar
1954–1962Japonia30(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 30 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.

StatistikatRedakto

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1954 3 0
1955 4 0
1956 3 0
1957 0 0
1958 4 0
1959 10 1
1960 1 0
1961 2 0
1962 3 0
Gjithsej 30 1

Lidhje të jashtmeRedakto