Sóller është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Majorca, të provincës Ishujt Balearik, në Ishujt Balearik. Sóller ka 14150 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 42.8 km2.

Sóller
Panorama e Sóller nga veriu
Panorama e Sóller nga veriu
Stema zyrtare e Sóller
Popullsia
 • Total14.150
Emri i banorëveSolleric, Sollerica
Faqja zyrtarewww.soller.cat

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto