Sør-Odal është një komunëqarkun Hedmark, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 571 km² dhe popullsi 7589 banorë[1].

Sør-Odal
Skarnes bru.jpg
Stema zyrtare e Sør-Odal
Popullsia
 • Gjithsej7.589
Faqja zyrtarewww.sor-odal.kommune.no

DemografiaRedakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto