Saliḥ ibn Abdullah Ibn Humaid (Arabisht: ابن حميد، صالح بن عبد الله‎‎; lindi më 10 maj 1947) ishte kryetar i asamblesë konsultative të Arabisë Suadite[1] dhe është gjithashtu imam i Xhamisë së Shenjtë.[2] Ai gjithashtu është anëtar i Akademisë së Gjuhës Arabe në Meke.[3]

Referime Redakto

  1. ^ Mundo, Instituto del Tercer (2008). Guia del Mundo 2009. IEPALA Editorial. fq. 85. ISBN 978-84-675-3225-8. Marrë më 16 gusht 2010. {{cite book}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Makkah imam warns against gross misuse of holy sites". {{cite news}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ معالي الشيخ الدكتور/ صالح بن عبدالله بن حميد Arkivuar 2 gusht 2022 tek Wayback Machine. Uebfaqja Zyrtare e Akademisë, 9 shkurt 2015. Accessed 8 nëntor 2016.