San Bartolomé de Tirajana

komunë në Spanjë

San Bartolomé de Tirajana është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Gran Canaria, të provincës Las Palmas, në Ishujt Kanare. San Bartolomé de Tirajana ka 56698[3] banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 333.13[2] km2.

San Bartolomé de Tirajana
San Bartolomé de Tirajana
San Bartolomé de Tirajana
Stema zyrtare e San Bartolomé de Tirajana
Popullsia
 • Gjithsej56.698[1]
Faqja zyrtare[[1] www.maspalomas.com/%20http://www.maspalomas.com]]

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto