Hape menynë kryesoreSan Fernando është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Bay of Cádiz, të provincës Cádiz, në Andalusia. San Fernando ka 96366 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 30.65 km2.

San Fernando
Komunë
noform
Castillo de Sancti Petri
Stema_figuraBandera de San Fernando.jpg
Vendndodhja
San Fernando is located in Spanjë
San Fernando
San Fernando

Koordinatat: 36°28′V 6°12′P / 36.467°V 6.200°P / 36.467; -6.200

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Cádiz
Qarku Bay of Cádiz
Kryetari i Bashkisë José Loaiza
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 30.65 km2
Lartësia 8 m (m.n.d.)
Popullsia 96366 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Isleño
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 11100
Faqja Zyrtare www.aytosanfernando.org

ReferencatRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto