San Vicente de la Barquera

komunë në Spanjë

San Vicente de la Barquera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Western coast, të provincës Cantabria, në Cantabria. San Vicente de la Barquera ka 4546 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 41.5 km2.

San Vicente de la Barquera
Panoramica de San Vicente de la Barquera.jpg
San Vicente de la Barquera (Cantabria) Mapa.svg
Popullsia
 • Gjithsej4.546
Emri i banorëveBarquereño/a, evenciano/a, pejín/ina
Faqja zyrtarewww.sanvicentedelabarquera.es

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto