Sanlúcar de Barrameda

komunë në Spanjë


Sanlúcar de Barrameda është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Bajo Guadalquivir, të provincës Cádiz, në Andalusia. Sanlúcar de Barrameda ka 67385 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 170.93 km2.

Sanlúcar de Barrameda
Komunë
noform
Barrio Alto in Sanlúcar de Barrameda
Stema_figuraBandera de Sanlucar de Barrameda.png
Vendndodhja
Sanlúcar de Barrameda is located in Spanjë
Sanlúcar de Barrameda
Sanlúcar de Barrameda

Koordinatat: 36°46′V 6°21′P / 36.767°V 6.350°P / 36.767; -6.350

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Cádiz
Qarku Bajo Guadalquivir
Kryetari i Bashkisë Angel Bloodstains
Partia CDM
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 170.93 km2
Lartësia 30 m (m.n.d.)
Popullsia 67385 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit sanluqueño/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 11540
Prefiksi 956
Faqja Zyrtare www.sanlucardebarrameda.es

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto