Sant Boi de Llobregat

komunë në Spanjë


Sant Boi de Llobregat është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Llobregat, të provincës Barcelona, në Katalonia. Sant Boi de Llobregat ka 80738 banorë (2002), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 21.94 km2.

Sant Boi de Llobregat
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Sant Boi de Llobregat is located in Spanjë
Sant Boi de Llobregat
Sant Boi de Llobregat

Koordinatat: 41°20′46″V 2°2′31″L / 41.34611°V 2.04194°L / 41.34611; 2.04194

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Baix Llobregat
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.94 km2
Popullsia 80738 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Santboià/-na
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 20′ 46″ Veri

2° 2′ 31″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto