Sant Miquel de Campmajor

komunë në Spanjë


Sant Miquel de Campmajor është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Pla de l'Estany, të provincës , në Katalonia. Sant Miquel de Campmajor ka 234 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 33.2 km2.

Sant Miquel de Campmajor
Komunë
Vendndodhja
Sant Miquel de Campmajor is located in Spanjë
Sant Miquel de Campmajor
Sant Miquel de Campmajor

Koordinatat: 42°8′15″V 2°40′48″L / 42.13750°V 2.68000°L / 42.13750; 2.68000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca
Qarku Pla de l'Estany
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 33.2 km2
Popullsia 234 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 8′ 15″ Veri

2° 40′ 48″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto