Santa Maria del Camí

komunë në Spanjë


Santa Maria del Camí është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Raiguer, të provincës Ishujt Balearik, në Ishujt Balearik. Santa Maria del Camí ka 5992 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 37.62 km2.

Santa Maria del Camí
Komunë
noform
Santa Maria del Camí and Puig de Massanella
Stema_figura
Vendndodhja
Santa Maria del Camí is located in Spanjë
Santa Maria del Camí
Santa Maria del Camí

Koordinatat: 39°39′4″V 2°46′23″L / 39.65111°V 2.77306°L / 39.65111; 2.77306

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Balearik
Provinca Ishujt Balearik
Qarku Raiguer
Kryetari i Bashkisë María Rosa Vich Vich
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 37.62 km2
Lartësia 132 m (m.n.d.)
Popullsia 5992 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Santamariers
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 7320
Koordinatat 39° 39′ 4″ Veri

2° 46′ 23″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto