Santillana del Mar

komunë në SpanjëSantillana del Mar është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Western coast, të provincës Cantabria, në Cantabria. Santillana del Mar ka 4049 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 28.46 km2.

Santillana del Mar
Komunë
noform
Church of the Colegiata in Santillana
Flamuri_figura
Vendndodhja
Santillana del Mar is located in Spanjë
Santillana del Mar
Santillana del Mar

Koordinatat: 43°23′36″V 4°6′17″P / 43.39333°V 4.10472°P / 43.39333; -4.10472

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Western coast
Kryetari i Bashkisë Isidro Rábago León (2007)
Partia PSC-PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 28.46 km2
Lartësia 82 m (m.n.d.)
Popullsia 4049 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 39330
Koordinatat 43° 23′ 36″ Veri

4° 6′ 17″ Perëndim

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto