Sas van Gent është një qytezë në Terneuzen, provinca ZelandaHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi 3653 banorë[1].

Sas van Gent
Sas van Gent - Oostkade 2.jpg
Flamuri i Sas van Gent
Stema zyrtare e Sas van Gent
Popullsia
 • Gjithsej3.653
Faqja zyrtarewww.sasvangent.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Provinca Zelanda